Letnie wakacje już w styczniu?

Pomimo zimowej aury i lada moment rozpoczynających się ferii zimowych, dużą część z nas przygotowuje się już do okres kolejnego. Zbliżają się wakacje i każdy z nas powoli rozpoczyna szukanie odpowiedniego dla siebie miejsca. Niezależnie od branego kierunku na kompasie, decyzje powinny zapaść już teraz.

Dlaczego tak wcześnie? Po pierwsze, gdy decydujemy się na zakup pobytu wakacyjnego jeszcze w styczniu, mamy szeroki wachlarz możliwości pobytowych. Duża część hoteli i regionów w danych krakach, pozostaje jeszcze dostępna. Śmiało możemy przeszukiwać internet po hasłach, Francja wakacje, Rumunia wycieczki, czy Hiszpania na weekend. Obrany kierunek zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji, i oczywiście możliwości finansowych.
Drugim powodem dla którego warto robić rezerwacje już teraz, jest brak stresu towarzyszący szukaniu hotelu na ostatnią chwile. Każdy, kto choć raz przezywał te chwilę niepewności, czy na pewno uda się coś znaleźć, cokolwiek, niezależnie od kraju i regionu, ten wie jak bardzo by nie chciał tego robić drugi raz.

Czy są jednak jakieś wady kupowania wycieczki wakacyjnej w samym środku zimy? Niestety tak, głównie finansowe. Tak wczesne wycieczki zwykle są nawet o kilkanaście procent droższe, niż ten sam wyjazd sprzedany na miesiąc przed wylotem. Bilety kupione w tzw. Last minute, będą jeszcze tańsze, jednak zakup ich będzie możliwy na kilka dni przed rozpoczęciem wakacji.

Drugim istotnym minusem jest brak możliwości zmiany planów. Kto wie, czy za pół roku nadal będą nas interesowany wycieczki w Rumuni, być może chcielibyśmy zmienić zdanie. Będzie to się jednak wiązało być z utratą wpłaconej zaliczki.

Z bilansu plusów i minusów, można śmiało wyciągnąć wniosek, że każda z tych dwóch opcji znajdzie swoich amatorów. Co kto lubi, wszystko jest dla ludzi, jak to mówią.

Jest jeszcze trzecia opcja

Wyjazd z biurem wytworniawypraw.pl oferującym kompleksową organizację wycieczki objazdowej w bardzo przystępnych cenach.

Dodaj komentarz